تشکل دانشجویی امید

نام کاربری :     کلمه عبور :
عضویت| فراموشی رمز عبور؟

کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان راه اندازی می شود

کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان راه اندازی می شود

 

 

 

 

محمد صادقی رئیس هیأت موسس کانون دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با هدف ارتقای سطح شغلی و رصد موانع کاری  بیان کرد : انجمن  فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان  تاسیس می شود.


صادقی با اشاره به اهمیت تشکیل انجمن دانش آموختگان این دانشگاه اظهار داشت:از مجموع 11 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در کشورمان، مجموعا 5 میلیون و هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی درس خوانده اند و مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی دریافت کرده اند و از این میان حدود 80 نماینده مجلس و 4 وزیر دولت فعلی دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی هستند و  بسیاری دیگر  از این افراد  نیز مشغول  فعالیت‌های اقتصادی و اداری هستند.

 

از اهداف انجمن تقویت شبکه ارتباطی میان هزاران فارغ التحصيل که در مناطق مختلف جغرافیایی پراکنده شده اند، می باشد که در نتیجه آن زمينه مناسبي براي تبادل اطلاعات، تجربيات و همكاري هاي مشترك بین آنها فراهم مي شود.  با تحکیم ارتباط فارغ التحصيلان با دانشگاه، بازخورد خروجي هاي دانشگاه در دسترس دانشگاه قرار می گيرد و زمينه ارتباط صنعت با دانشگاه فراهم می گردد. و در ساختاری بزرگتر، تسهيل ارتباط ميان مراكز كار و كارآفريني با فارغ التحصيلان متخصص، موجب گسترش زمينه هاي كسب كار در جامعه می شود. از سوی دیگر فارغ التحصيلان دانشگاه مي توانند با حمايت مالي و معنوي از دانشگاه موجب رشد و توسعه‌ روز افزون دانشگاه شوند و آن را به دانشگاهي ايده آل براي تحصيل فرزندان خود و جامعه تبديل كنند.انجمن نیز با انجام فعاليتهاي اجتماعي به ويژه برنامه‌هاي خانوادگي به رشد فرهنگ اجتماعي فارغ التحصيلان و جامعه كمك مي نماید.

 صادقی در رابطه با اهداف این انجمن افزود : این کانون دارای وظایف متنوع زیر است:


کانون تلاش خواهد کرد زمینه مشارکت فارغ التحصیلان دانشگاه را در فعالیتهای علمی و فرهنگی کشور فراهم سازد تا از این طریق به مهارت آنان بیفزاید و آخرین دستاوردهای علمی را در اختیار آنان قرار دهد و جامعه را از توانمندیها و استعدادهای بالقوه بهره‌مند کند.

جمعیت صدها هزار نفری فارغ التحصیلان دانشگاه از استعدادهاو توانمندیبالایی برخوردارند که از سویی کشور ما به شدت نیازمند بهرهگیری از آن است و از سوی دیگر آنان مشتاق ارائه همه توان خود به جامعه هستند و در این میان کانون همچون پل ارتباطی میان این جامعه و جمعیت فارغ التحصیلان، ایفای نقش میکند و با شناسایی استعدادها و توانمندی‌های اعضاء و شناخت نیازهای جامعه در خدمت فارغ التحصیلان و کشور خواهد بود.

از نگاه دیگر تأثیر گذاری بر نظام آموزش عالی کشور و دانشگاهها در خصوص تصحیح سیاست-ها، روشها و برنامه های آموزشی و پژوهشی، در جهت بهبود وضعیت موجود، میتواند یکی از کارکردهای این کانون باشد.

بررسی و ایجاد زمینه جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در بازار کار، مطالعه و تحقیق در مسائل اقتصادی و اجتماعی و اجرای طرحهای تحقیقاتی در زمینه برنامه های توسعه و عمران، مشارکت فارغ التحصیلان در رشد کمی و کیفی دانشگاه، آگاهی دانشگاه از میزان و کیفیت کارایی فارغ التحصیلان به منظور بهبود برنامههای آموزشی و پژوهشی و ترویج دانش و فنآوری نیز از دیگر هدفهای این مؤسسه است. هدفهایی که در اساسنامه کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به آنها اشاره شده است.

صادقی اذعان داشت :همه فارغ التحصیلان با هر رشته و گرایشی میتوانند در این انجمن  ثبت نام و فعالت خود را آغاز نمایند.

» مربوط به دسته : خبرها
نویسنده : admin362 / نظرات : 0 / تاریخ : 5 شهریور 1395 / بازدید : 741نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به تشکل دانشجویی امید می باشد و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است ...
طراحی و بهینه سازی : ثامن تم - علیرضاحقیقت